Faaliyetler

2 Tır Un Yardımında Bulunduk.

Pendik'ten Halep'e Şefkat Eli kampanyası kapsamında 2 tur un yardımı yerine ulaştı.

Yardım edenlerden, emeği geçenlerden ve vesile olanlardan ALLAH razı olsun.

Okul Yardımımızın 2. Taksidini de Yatırdık.

İHH ile birlikte başlamış olduğumuz Şam'ın Doğu Guta bölgesinde faaliyet gösteren ve 300 öğrenciye hizmet veren okul projemizin 2.taksidini de sizden gelen yardımlar ile göndermiş olduk.

Yardım eden ve emeği geçen herkesten ALLAH razı olsun.

Gıda Yardımları

Suriye’deki insani durumu bölgeye yaptığımız ziyaretler vesilesi ile sürekli gözlem altında tutuyor, acil ihtiyaç duyulan gıda malzemelerini Türkiye içerisinde ayni ve nakdi yardımlar ile temin ediyoruz. ıstanbul merkezli toplanan yardımlara, önce Suriye sınırına daha sonra da içerideki dağıtım noktalarına kadar refaket ederek, yardım malzemelerinin ihtiyaç sahiplerine ulaşmasına bizzat eşlik ediyoruz.

Suriye içerisinde ve çadır kentlerde Un, şeker, Yağ gibi temel gıda maddelerinin yanında konserve, makarna, salça, bakliyat vb. gibi gıda yardımlarının dağıtımını gerçekleştiriyoruz. Ayrıca temiz içme ve kullanım suyuna ulaşma sıkıntısı yaşanan iç bölgeleri tespit ediyor, özellikle yaz aylarında düzenlemiş olduğumuz yardım organizasyoları ile su dağıtımları gerçekleştiriyoruz.

Eşya Yardımları

Suriye’de savaşın başlaması ile bir çok sivil insan evlerini geride bırakarak farklı bölgelere göç etmek zorunda bırakıldı. Komşu ülke Türkiye sınırına gelen Suriye’li mültecilerin karşılaştığı başlıca sorun sığınma yeri problemi ve mevsim şartları sebebiyle giyim eşyalarının temin edilememesi olmuştur.

Biz de bu şartları gözönüne alarak Türkiye içerisine düzenlemiş olduğumuz organizasyonlarda battaniye, elbise, çadır, yatak, soba vb. temel ev eşyalarını ayni ve nakdi yardımlar ile toplayarak, sınır bölgesinde bulunan kamplara ve suriye içerisinde kalan diğer bölgelere ulaşmasını ve dağıtımların gerçekleştirmesini sağladık.

şu an sürmekte olan Suriye savaşı, yeni göç dalgaları ve değişen mevsim şartları sebebiyle acil eşya yardımlarının devam edeceğinin bilincinde bölgeden gelen raporları takip ediyoruz.

Kurban Yardımları

Suriye rejiminin, masum sivil insanlara karşı uyguladığı acımasız savaş politikası sebebiyle, ülke içerisinde ve dışarısında mülteci durumuna düşmüş kardeşlerimize Türkiye’li duyarlılık sahibi müslümanların gönderdiği kurbanlar ile destek olmaya çalışıyoruz.

2013 yılında ilkini gerçekleştirdiğimiz Kurban Organizasyonuyla, Suriye içerisinde daha önceden belirlemiş olduğumuz ıdlip şehri kırsalındaki Harbenuş, Sarmada, Etarib bölgelerinde Kurban kesim ve dağıtım organizasyonları gerçekleştirdik.

Kurban etleri dağıtımı yapılırken özellikle, evlerini bombardıman sebebiyle kaybederek çeşitli okul binalarına sığınan şehit ve gazi ailerlerine öncelik verilmektedir.

Kurban Yardımları