Hakkımızda

Rahman ve Rahim Allah’ın Adıyla…

“Rabbinizin bağışına ve takvâ sahipleri için hazırlanmış olup genişliği gökler ve yer kadar olan cennete koşun! O takvâ sahipleri ki, bollukta da darlıkta da Allah için harcarlar…” (Âl-i İmrân, 133-134)

“Hayır olarak kendi nefsiniz adına ne hazırlarsanız onu Allah yanında daha kıymetli ve mükafatı daha büyük bulursunuz ve Allah’tan bağışlanmanızı dileyin. Şüphesiz ki Allah çok bağışlayan ve çok acıyandır.”(Müzzemmil, 73/20)

Müslüman, elinden, dilinden ve bütün azalarından hayr sadır olandır’ tarifini şiar edinmeye çalışan Rahmet topluluğu olarak ümmet bilincimizin gereğince coğrafyamızın her yerine el uzatmaya gayret ettik. Bir yaramızı saramadan bir başka yaramız açıldı. Üzülmedik, gevşemedik. Bir imtihan bilinciyle her birini bir cennet vesilesi, bir kurtuluş süreci bildik. Dün, Afganistan, Bosna, Kafkaslar… bugün Suriye.

Suriye’de Müslüman halkın zulme başkaldırışıyla başlayan süreçte kardeşlerimizin yanında yer aldık. Mazlum Suriye halkının sıkıntı ve ihtiyaçlarına gücümüz yettiğince yardım etmeğe gayret ettik. Gıda, ilaç, battaniye, giysi, çocuklar için oyuncak kampanyalarımız, tıbbi yardımlar, Kuran dağıtımı, hanımlar ve kızlar için ferace çalışmaları, yaptığımız ve yapmaya devam ettiğimiz çalışmalarımız…

“Sizden, hayra çağıran, iyiliği emredip kötülüğü meneden bir topluluk bulunsun. İşte onlar kurtuluşa erenlerdir.” (Âl-i İmrân, 104)

dergi_icin.jpeg