Pendik'te "Suriye'de İnsanlık Dramı" Sergisi Açıldı

Anadolu Yakasında faaliyet gösteren İnsan-Der, Rahmet-Der, Kar-Der ve Yağmur-Der’in öncülüğünde açılan resim sergisi, Ramazan ayı boyunca İstanbul’un farklı noktalarında sergilenmeye devam edecek.

Resim sergisine gelen ziyaretçiler, aynı zamanda Suriyeli yardıma muhtaç Müslümanlara iletilmek üzere stantlarda hazır bulunan kumbaralara nakdi yardımlarla destek verebiliyorlar.

Resim sergisini düzenleyen kurumlardan biri olan İnsan-Der adına açıklama yapan Hayati Arslan, böyle bir resim sergisini açmakla amaçlarının sadece Suriyeli yardıma muhtaç kardeşlerimize destek olmak değil, aynı şekilde üçüncü yılını geride bırakan Suriye devrimi mücadelesine ve oradaki mustazaf Müslümanların içinde bulunduğu hale, Türkiye’de yaşayan insanların kayıtsız kalmaması ve az da olsa sürekli destek olunması için farkındalık ortaya koymak olduğunu belirtti.

28-29 Haziran günleri Pendik Merkez Camii önündeki meydanda açık olan Resim Sergisi, 4-5-6 Temmuz tarihlerinde Pendik, Fatih Mahallesi Fatih Camii yanında, 5-6 Temmuz tarihlerinde de Pendik Hilal Konutları, Molla Gürani Camii yanında ziyaret edilebilecek.

Yaklaşık iki yıldır Suriye’ye gıda, elbise, ilaç, vb. yardımlarda bulunduklarını belirten Arslan, özellikle içinde bulunduğumuz Ramazan ayında, komşu Suriye halkının yaşadığı sıkıntıları biraz olsun hafifletmek ve onların da Ramazan ayını daha güzel bir şekilde geçirebilmelerini sağlamak için daha çok çaba gösterilmesi gerektiğini ifade ederek, herkesi açık olan resim sergisini ziyaret etmeye ve destek olmaya çağırdı.

İlgili haber: http://www.haksozhaber.net/pendikte-suriyede-insanlik-drami-resim-sergis...

Pendik'te "Suriye'de İnsanlık Dramı" Sergisi Açıldı - 1
Pendik'te "Suriye'de İnsanlık Dramı" Sergisi Açıldı - 2
Pendik'te "Suriye'de İnsanlık Dramı" Sergisi Açıldı - 3